g

Gravida proin loreto of Lorem Ipsum. Proin qual de suis erestopius summ.

Recent Posts


  Follow Us:
  Image Alt

  Stomatologia Pietrzyk

    /  Oferta   /  Implanty

  Implanty

  W przypadku braków zębowych dajemy Państwu możliwość uzupełnienia utraconych zębów za pomocą implantów. Opieramy się na szwajcarskim systemie implantologicznym STRAUMANN. Obecnie jest to najlepiej udokumentowany system implantologiczny na świecie, sprawdzony w wieloletniej obserwacji. Więcej informacji o systemie implantologicznym STRAUMANN znajdą Państwo poniżej oraz pod tym linkiem (kliknij tutaj).

  Implantologia jest dziś nieodłączną składową nowoczesnej stomatologii. W chwili obecnej to najbardziej zaawansowana oraz najbliższa naturalnemu uzębieniu metoda odbudowy utraconych zębów. Począwszy od klasycznych wskazań, takich jak utrata pojedynczego zęba, przez odbudowę kilku zębów, aż do wielopunktowych rekonstrukcji całego łuku zębowego – implanty zębowe są zazwyczaj najlepszą alternatywą. Co ważne, oprócz przywrócenia funkcji, w większości przypadków mamy możliwość uzyskania rekonstrukcji do złudzenia przypominającej zęby naturalne. Istotny jest fakt, że implanty pozwalają uniknąć szlifowania zębów naturalnych, a także – w przypadku większych braków – wykonać rozwiązanie mocowane na stałe w sytuacjach, w których dotąd jedynym rozwiązaniem było zastosowanie uzupełnienia zdejmowanego.

  Opieramy się na szwajcarskim systemie implantologicznym STRAUMANN.

  Dlaczego? Ponieważ jest to system, którego marka stała się synonimem precyzji i najwyższej jakości w implantologii stomatologicznej. System Straumann został sprawdzony w wieloletnich obserwacjach, ma niezmiennie wysokie wskaźniki integracji i przetrwania implantu i dlatego od wielu lat uznawany jest za system referencyjny segmentu premium.

  Do odbudowy koron zębów używamy wyłącznie najlepszych komponentów renomowanych producentów oraz współpracujemy z najlepszymi laboratoriami w branży w kraju i za granicą. Dysponujemy pełnym wachlarzem rozwiązań – od rozwiązań standardowych po bezmetalowe korony i łączniki o najwyższych parametrach estetycznych.

  Nie stosujemy zamienników – pracujemy wyłącznie na oryginalnych komponentach implantoprotetycznych STRAUMANN.

  Jeżeli chcą Państwo uzyskać więcej informacji na temat możliwości leczenia z użyciem implantów, prosimy o kontakt w celu spotkania na wizycie konsultacyjnej.

  Często zadawane pytania dotyczące implantów:

  – jak z perspektywy pacjenta wygląda zabieg?

  Zabieg implantacji przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, takim samym jakie jest podawane przy każdej innej procedurze leczenia zębów. Znieczulenie utrzymuje swoje działanie od 2 do 4 godzin, po tym czasie zazwyczaj nie ma większych dolegliwości. Jeżeli się pojawią, przeważnie wystarcza tabletka przeciwbólowa.

  – ile trwa zabieg?

  Procedura trwa zazwyczaj od 45 do 90 minut, przy czym sama implantacja to około 10 minut.

  Na drugi dzień następuje wizyta kontrolna.

  Zazwyczaj po 7 dniach zdejmowane są szwy.

  W zależności od sytuacji implant integruje się z kością od 2 do 6 miesięcy. Po tym czasie montujemy na nim specjalne elementy kształtujące dziąsło oraz umożliwiające wykonanie odbudowy zęba. Wykonanie pracy docelowej to zazwyczaj kilka do kilkunastu dni.

  – czy do czasu odbudowy ostatecznej będę chodził/chodziła bez zęba?

  Nie. W większości sytuacji w miejscu braku mocujemy pracę tymczasową na czas integracji implantu z tkankami organizmu. W porozumieniu z lekarzem prowadzącym pacjent decyduje, jakie rozwiązanie najbardziej mu odpowiada.

  – ile kosztuje zakładanie implantów?

  Dokładna wycena wymaga analizy wielu czynników i wnikliwego rozważenia warunków klinicznych oraz możliwych do zastosowania rozwiązań.

  W celu uzyskania informacji o kosztach leczenia w Państwa przypadku zapraszamy na wizytę diagnostyczną, na której przedstawimy Państwu szczegółowe możliwości leczenia z użyciem implantów.

  W dłuższej perspektywie odbudowa uzębienia implantami zazwyczaj jest korzystniejsza finansowo w porównaniu z innymi rozwiązaniami, na przykład z wykonaniem mostu na zębach własnych. Mimo, że na pierwszy rzut oka wydaje się kosztowna (ponieważ początkowe nakłady są większe), z biegiem czasu odbudowa na implantach okazuje się korzystniejsza, także ze względów finansowych.

  – nie mam zęba / jeden z moich zębów nie nadaje się do leczenia i został zakwalifikowany do usunięcia. Czy można go zastąpić implantem?

  Tak. Jest to jedno z klasycznych wskazań do implantacji:

   

  – nie mam kilku zębów, ale nie chcę nosić protezy. Nie chcę też mieć szlifowanych zębów sąsiednich. Czy można uzupełnić ten brak implantami?

  Tak. Rozwiązaniem tej sytuacji będą mosty na implantach:

   

  – mam protezę, która nie jest stabilna. Czy jest jakieś rozwiązanie oparte na implantach które pozwoli ją ustabilizować?

  Tak, można wykorzystać implanty jako elementy stabilizujące dla protezy. W zależności od sytuacji potrzebne będzie do tego od jednego do kilku implantów. W przypadkach odbudowy pełnego łuku zębowego potrzebne będą 4 implanty, a jeżeli chcemy odbudować cały łuk w sposób najbardziej zbliżony do uzębienia naturalnego, potrzebujemy 6 implantów:

   

  Jak dobrze wybrać implant dla siebie?

  Wybór systemu implantologicznego jest bardzo istotną kwestią. Jednak powodu braku wiedzy fachowej jest dla pacjenta trudnym zadaniem.

  Można uznać, że pacjent ufając lekarzowi pozwala mu dokonać wyboru optymalnego dla siebie rozwiązania. Niemniej jednak pacjent powinien mieć świadomość i wpływ na wybór systemu, którym będzie leczony.

  Czy wszystkie implanty są takie same?

  Nie. Różnice są znaczne i mają znaczenie w wielu aspektach.

  Czym różnią się implanty różnych producentów?

  (czyli na co należy zwrócić uwagę przy wyborze implantu)

  – konstrukcja implantu (budowa i cechy części kontaktującej się z kością, części przezdziąsłowej, części służącej do połączenia implantu z elementami uzupełniającymi zęby, np. koronami)

  – skład implantu: klasa i czystość tytanu lub jego stopu, sposób wykończenia powierzchni oraz jej cechy w kontekście biologicznym

  – dostępność części zamiennych w perspektywie kilkudziesięciu lat

  – stopień udokumentowania danego systemu w badaniach klinicznych (jak długo system jest stosowany i udokumentowany w praktyce klinicznej)

  – odsetek powodzenia leczenia z użyciem danego implantu i systemu implantologicznego

  – wsparcie producenta: merytoryczne, edukacyjne i kontakt z producentem/dystrybutorem implantu

  Każda z wyżej wymienionych cech ma bardzo istotny wpływ na to, jak dany implant będzie się zachowywał w praktyce. Na temat każdej z nich można dyskutować godzinami.

  Jeżeli chodzi o system Straumann, wymienione kwestie przedstawiają się następująco:

  – konstrukcja implantu: system obejmuje kilka linii implantów do różnych wskazań klinicznych. Są to implanty generujące optymalne siły na kość i pozwalające na doskonałe zamocowanie w tkance twardej. Jeżeli chodzi o konstrukcję połączenia implantu z częściami protetycznymi, system oferuje niezwykle szczelne i stabilne połączenie chroniące przed poluzowaniem zamocowanej nadbudowy protetycznej oraz zabezpieczające przed mikroprzeciekiem bakteryjnym i stanami zapalnymi. Z tych powodów system jest doskonale akceptowany przez kość i otaczające tkanki miękkie.

  – skład:

  Implanty Straumann są wykonane z czystego tytanu klasy 4 (pure titanium grade 4 – norma ISO 5832/II) z biozgodnym cyrkonem (Roxolid, od „Rock-solid”) dla uzyskania zwiększonej wytrzymałości mechanicznej (pozwala to użyć mniejszej średnicy implantu i uniknąć zabiegów odbudowy kości lub też użyć implantu tam, gdzie nie dałoby się tego przewidywalnie zrobić standartowym implantem). Jest to jedna z kilku unikalnych cech systemu Straumann, niedostępna w innych systemach implantologicznych.

  Implanty Straumann posiadają specjalną powierzchnię SLA® (Sandblasted, Large grit, Acid-Etched) która jest optymalna dla integracji z kością. W przypadkach wymagających szczególnie szybkiej akceptacji przez komórki kostne organizmu, dostępna jest też aktywowana powierzchnia implantu SLActive® do zastosowań specjalnych.

  – system Straumann od swojego pojawienia się w roku 1974 jest najlepiej udokumentowanym systemem implantologicznym na świecie

  – posiada bardzo wysoki wskaźnik powodzenia leczenia implantologicznego (powyżej 98,2%)

  – system Straumann ma bardzo dobrze działającą międzynarodową sieć zaopatrzenia, oraz jest wspierany merytorycznie przez międzynarodową organizację edukacyjną zrzeszającą specjalistów implantologów – International Team for Implantology ITI.

  Od ponad 40 lat Straumann jest wiodącą i uznaną marką wśród specjalistów periodontologów i chirurgów stomatologicznych na całym świecie.

  533 630 116